Zima to okres, w którym wiele z nas zastanawia się, jak ubierać się stylowo, jednocześnie zachowując komfort termiczny. Sukienki, chociaż zwykle kojarzone z letnimi stylizacjami, mogą być również doskonałym wyborem na zimę. Osobiście, bardzo lubię tę część garderoby, ponieważ jest łatwa do stylizowania - bardzo często kilka super dodatków robi całą stylizację. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak wybrać ciepłą sukienkę na zimę, która chroniąc przed niskimi temperaturami, pozwoli Ci zachować modowy look.
Jak wybrać materiał na idealną ciepłą sukienkę na zimę?
Pierwsze na co warto zwrócić uwagę, to materiał 🧶, z jakiego jest wykonana sukienka na zimę. Poza szlachetnymi składami takimi jak wełna, kaszmir, moher czy alpaka, weź pod uwagę opcje, które może grzeją nieco mniej, ale są równie komfortowe w użytkowaniu. Mam na myśli np. bawełnę lub wiskozę. Również ich pielęgnacja jest mniej wymagająca niż ich wełnianych odpowiedników. Dodatkowo, aby docieplić stylizacje z sukienkami, możesz posłużyć się warstwami. W ANSIN znajdziesz całą serię podkoszulków damskich z różnymi kształtami dekoltów, długością rękawów, z body bądź bez.
[product id="636, 643, 675, 665, 39, 644, 357" slider="true"]
Poza podkoszulkiem, możesz zaopatrzyć się również w ciepłe rajstopy - wełniane lub kaszmirowe. W przypadku stylizacji na wyjścia, zestawienie z długim płaszczem, kozakami i obszernym szalikiem damskim powinno dać radę niskim temperaturom.
Długość zimowej sukienki
Kolejna kategoria to rozpatrzenia podczas wybierania ciepłej sukienki na zimę to długość. Uważam, że żadna długość nie musi być pomijana zimą. Należy jednak dostylizować ją odpowiednio, aby nie zmarznąć i prezentować się stylowo. Wybierając długość sukienki, weź pod uwagę buty, które już posiadasz. Modne obecnie, kozaki za kolano z luźną cholewką przepięknie prezentują się z sukienkami mini, za to w przypadku dopasowanych sukienek maxi mogą nie układać się dobrze. Jeśli sukienka jest rozszerzana ku dołowi, problem ten raczej nie wystąpi. Ważne w budowaniu stylizacji z zachowaniem proporcji jest, aby unikać przerw między krańcem sukienki a początkiem butów - to optycznie skraca sylwetkę. Możesz temu zaradzić, wybierając buty z wyższą cholewką lub ciemne rajstopy (w przypadku czarnych lub brązowych botków).
Ciepła sukienka na zimę, a jej grubość
W parze z długością sukienki, przychodzi na myśl pytanie o jej grubość. Sukienka na zimę niekoniecznie musi być bardzo gruba (mam na myśli jej gramaturę). Dopasowana sukienka midi połączona ze sztybletami oraz stylowym żakietem może stworzyć wygodną stylizację i zapewniać ciepło. Żakiet można wymienić na wełniany kardigan czy modową marynarkę damską oversize. Dzięki warstwom, stylizacja nabierze charakteru, nie tracąc na komforcie cieplnym. Dodatkowo, jeśli nie jesteś typem zmarzlucha lub w Twoim miejscu pracy jest ciepło, bardzo gruba, mięsista sukienka może nie zdać egzaminu. Z drugiej strony, jeśli uwielbiasz czuć się otulona i już we wrześniu tęsknisz za latem, rozważ sukienki z golfem. To typowo zimowa opcja, która baardzo grzeje ☃️ Dodatkowo, jest łatwa do stylizacji - połączona z okazałymi kolczykami, długimi kozakami i płaszczem stworzy kobiecą, szykowną stylizację.
Podsumowując, sukienki na zimę to świetny wybór, jeśli wiesz, jak odpowiednio je dobrać i wystylizować. Słowa-klucze to warstwy, czyli podkoszulki, halki, ciepłe rajstopy, marynarki. Wybierając odpowiedni materiał i grubość, możesz być pewna, że nie zmarzniesz. Trzymam kciuki za Twoje zimowe stylizacje z sukienkami 💛👗
Martyna z ANSIN