ANSIN •  odzież Premium Basic • certyfikowane materiały • szyjemy lokalnie

Jak składać koszulki? Poradnik

0
Jak składać koszulki? Poradnik

Jak wiecie, w Ansin kochamy basicowe koszulki - to taka część garderoby, która może kojarzyć się z ubiorem w stylu casualowym, czy nawet sportowym, jednak może być podstawą stylizacji biznesowych czy eleganckich. Dziś poruszymy temat, który często powtarza się w związku z T-shirtami. A mianowicie - jak składać koszulki, aby zajmowały niewiele miejsca na półce, czy w walizce przy podróży, ale także tak, aby nie mięły się zbytnio. W tym artykule pokażemy Ci m.in. w jaki sposób oszczędzić trochę miejsca w szafie, oraz jak złożyć koszulkę w zaledwie kilka sekund. Zapraszamy do lektury!

Klasyczny sposób składania koszulek

Szukając odpowiedzi na pytanie jak poskładać koszulkę, aby nie pogniotła się w szafie, prawdopodobnie w pierwszej kolejności natrafisz na jeden ze starszych sposobów. Mowa tutaj o składaniu koszulek w prostokąt bądź kwadrat, na jednym stosie w szafie. Klasyczne ułożenie, w którym przechowywane są bluzki, może być także doskonałą odpowiedzią na pytanie jak składać koszulki z długim rękawem

Sposób ten jest równie prosty jak genialny! Ułóż bluzkę na płaskiej powierzchni i wyrównaj ją, aby nie miała zagnieceń. Postaraj się zagiąć boki wraz z rękawkami tak, aby u góry i na dole szerokość była podobna. W trzech zdecydowanych ruchach zegnij koszulkę od dołu w ten sposób, że jej szerokość będzie równa długości. Gotowe!

 jak składać koszulki

Jak składać koszulki do walizki?

Odpowiednie przygotowanie koszulek do walizki pozwoli Ci uniknąć konieczności prasowania ich po rozpakowaniu. Jak to zrobić? Nie ma nic prostszego! Podobnie jak w przypadku składania do szafy, połóż ubranie na czystej, płaskiej powierzchni, najlepiej na podłodze lub desce do prasowania. Rękawki wraz z krawędziami koszulki złóż do środka i wyrównaj. Następnie ułóż koszulkę tak, aby kołnierzyk był skierowany w twoją stronę i rozpocznij bardzo ciasne zwijanie. Aby zapobiec powstawaniu zagnieceń w walizce, bardzo ważne jest zrobienie tego z dużą precyzją. Zbyt luźne złożenie sprawi, że żelazko nie tylko będzie potrzebne, ale prasowanie takiego ubrania będzie utrudnione.

Jak poskładać koszulkę w kilka sekund?

Jeśli zależy Ci na szybkim poskładaniu koszulek i nie masz zbyt wiele czasu na porządki i układanie w szafie, przychodzimy z pomocą! Pomimo tego, że dwa poprzednie sposoby również stanowią doskonałą odpowiedź na pytanie jak składać koszulki po prasowaniu, to żaden z nich nie jest tak efektowny jak ten. Niestety, ta metoda nie koniecznie sprawdzi się do bluzek z dłuższym rękawem. 

 jak składać koszulki po prasowaniu

Ekspresowe rozwiązanie

Miejskie legendy głoszą, że metoda ta wywodzi się z Chin, jednak prawda jest zdecydowanie mniej emocjonująca – ten błyskawiczny sposób składania koszulek jest wykorzystywany powszechnie w miejscach, gdzie przygotowuje się ich setki dziennie, a każda sekunda jest na wagę złota – w second hand’ach, sklepach odzieżowych i hurtowniach. Jak usprawnić proces składania koszulek?

Podobnie jak w poprzednich dwóch metodach, koszulkę połóż na płaskiej powierzchni. Jedną ręką “uszczypnij” koszulkę w 1/4 jej szerokości i w połowie wysokości, a drugą ręką chwyć kołnierzyk nad miejscem uszczypnięcia. Następnie  złóż koszulkę w pół, przyciągając kołnierzyk do siebie i chwytając tą samą ręką dolną krawędź koszulki. Teraz górny brzeg bluzki powinien być na równi z dolnym. Ostatni krok to uniesienie i strzepnięcie koszulki, nie zmieniając uchwytu - efektem powinna być złożona koszulka!

Jeśli wiesz już, jak składać t-shirt, a teraz chcesz dowiedzieć się, w jakich stylizacjach możesz wykorzystać swoje basicowe koszulki, zajrzyj do naszych innych artykułów po ogromną dawkę inspiracji i wskazówek!

I koniecznie sprawdźcie nasze basicowe koszulki damskie i t-shirty męskie, jeśli szukasz wyjątkowej jakości! Ostatnio wśród nowości pojawiły się także wyczekiwany golfy damskie basic idealne na sezon jesienno-zimowy. Zobacz poniżej!

[product id="61, 114, 117, 118, 119, 120, 145, 115, 62" slider="true"]

jak składać koszulki z długim rękawem
Patrycja z ANSIN

Napisz komentarz ✏️ (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium