ANSIN •  odzież Premium Basic • certyfikowane materiały • szyjemy lokalnie

Kulisy produkcji naszych sesji zdjęciowych i rolek

0
Kulisy produkcji naszych sesji zdjęciowych i rolek

Wiecie, że w marce odzieżowej istnieje ogromna część pracy, której praktycznie w ogóle nie widać, a ma ogromny wpływ na finalny wygląd produktu na stronie? Choć w pierwszej chwili możecie pomyśleć o wyborze materiału czy odszyciach testowych sampli, to dziś opowiemy Wam o czymś innym… o sesjach zdjęciowych!Od czego zacząć organizację dnia zdjęciowego?

Niezależnie od tego, czy szykujemy się na sesję zdjęciową czy nagrania rolek (inaczej zwane reels, Instagramowicze na pewno wiedzą o co chodzi!), zawsze zaczynamy od tego samego - ustalenia produktów, które w danym dniu będą w centrum uwagi. W większości są to nowe modele, jednak zdarza nam się również sięgać po te, które dobrze już znacie - np. kiedy chcemy odświeżyć ich zdjęcia na stronie lub pokazać jak wykorzystać je w codziennych stylizacjach. 

Kiedy ustalimy już listę produktów, zaczyna się kolejne wyzwanie, czyli przygotowanie stylizacji. Działa tutaj niezawodny team w postaci Moniki i Pauliny. Dziewczyny przygotowują takie zestawienia naszych produktów, w których jak najlepiej możecie zobaczyć ich potencjał. Na sesjach są to bardzo klasyczne połączenia, natomiast w rolkach pojawia się już nieco więcej szaleństwa. Czasem pierwsze skrzypce w stylizacjach grają nasze modele, a czasem są uniwersalną bazą dla innych produktów. W tym temacie wspierają nas również dziewczyny z teamu Zophia, czyli Zosia i Martyna. Ich czujne oko wyłapie najfajniejsze połączenia, dlatego zawsze możemy liczyć na zupełnie nowe wskazówki! 

W tym momencie jesteśmy też w stanie oszacować ile czasu potrzebujemy na wykonanie wszystkich zdjęć i nagrań, a tym samym przejść do rezerwacji studia. Później wspólnie staramy się określić, jaki typ urody będzie najlepiej komponował się z nowymi kolorami czy krojami i na tej podstawie kontaktujemy się z modelkami. 


sesje zdjęciowe

 

Dobry plan to podstawa

Przygotowanie jednej stylizacji nie wymaga tworzenia rozbudowanego planu - ale co jeśli jest ich aż 20, 30, a czasem nawet 40? Musicie przyznać, że to dość pokaźna liczba do zapamiętania jak na jeden dzień! Właśnie dlatego zawsze tworzymy harmonogram dnia zdjęciowego

Taki szczegółowy plan pozwala nam na dokładne rozpisanie godzin pracy oraz elementów każdej ze stylizacji z wyszczególnieniem, dla której modelki została ona przygotowana. Z tak stworzonego dokumentu korzysta cały zespół zaangażowany w przygotowanie sesji, a następnie nasze graficzki, czy nawet dział produkcji i e-commerce.Przygotowania do sesji

Kiedy mamy już harmonogram, a tym samym listę potrzebnych produktów przechodzimy do przygotowania ich w jednym miejscu. Staramy się to robić dwa razy - kilka dni oraz dzień przed sesją. Dzięki temu mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy!

 

Jakie zadania zatem realizujemy?

  1. Sprawdzamy, czy dotarły do nas wszystkie nowości - weryfikujemy, czy szwalnie przesłały do nas modele, które danego dnia będą w centrum uwagi
  2. Przygotowujemy pozostałe produkty potrzebne do stworzenia stylizacji - mowa oczywiście o spodniach, spódniczkach, butach czy biżuterii. Mamy już zbudowaną “kapsułową szafę na sesję”, w której znajdziecie klasyczne jeansy, beżowe spodnie czy spódniczkę. Dodatkowo, przed każdą sesją pożyczamy potrzebne produkty od dziewczyn z naszego teamu - nawet nie wiecie, ile perełek skrywają ich szafy! Nie raz uratowały nasze stylizacje.
  3. Pakujemy “kuferek”, czyli naszą kosmetyczkę do zadań specjalnych. Znajdziecie w niej akcesoria, które pomogą w praktycznie każdej sytuacji. Grzebyk? Plasterki? Krem do ciała? Wszystko to mamy w jednym miejscu!
  4. Szykujemy elektronikę - ładujemy baterie, pakujemy statyw, laptopy, telefony i aparaty.


polska marka odzieżowa

Dzień sesji - szaleństwo i dobra organizacja w jednym

Start dnia zdjęciowego to przede wszystkim dużo emocji! Choć robimy to minimum raz w miesiącu, to za każdym razem doświadczamy podobnej ekscytacji - w końcu od naszej pracy tego dnia zależy dalszy los premier. 

Po dotarciu na miejsce zajmujemy się przygotowaniem produktów - prasujemy je i układamy w odpowiedniej kolejności. W tym samym czasie druga część zespołu zajmuje się przygotowaniem światła i sprzętu - jeśli robimy zdjęcia koordynuje to Patrycja, a jeśli nagrywamy filmiki - Monika. Kiedy skończymy te procesy, przechodzimy do działania z modelkami - sesja i nagrania oficjalnie się rozpoczynają!

Działamy oczywiście według naszego harmonogramu - trzymamy się tej kolejności lub delikatnie modyfikujemy ją wedle potrzeb. Czasem zmienia się część stylizacji, czasem modelka, a czasem kolejność. Staramy się być tutaj elastyczni i bardzo pomaga nam w tym excel, dzięki któremu na bieżąco przekształcamy tabelę z planem dnia.

W całej tej pracy nie zapominamy jednak o zabawie - puszczamy sobie w tle muzykę, staramy się dużo uśmiechać i robić przerwy. Dzięki temu, w pierwotnie "sztywnym" planie, znajdujemy dużo luzu i swobody! Nagrywamy też dla Was relacje zza kulis i praktycznie zawsze możecie podejrzeć na Instagramie czy grupie FB, co dzieje się podczas takiego dnia!


[product id="55, 317, 325, 386, 304, 336" slider="true"]

 

Zakończenie sesji, czyli dużo porządków

Dzień kończymy oczywiście powrotem do biura i wielkimi porządkami. Odkładamy wszystkie produkty na swoje miejsce - do szaf i szuflad. Przekazujemy też informację o tym, co udało się stworzyć podczas naszej pracy do reszty zespołu, aby wiedział, na jakim etapie znajduje się proces wprowadzania nowego produktu do sprzedaży. 

Po takim dniu jesteśmy zazwyczaj zmęczeni, ale też usatysfakcjonowani - w końcu z sesji na sesji uczymy się nowych rzeczy, a nasza praca może wchodzić na zupełnie nowy poziom! Dajcie znać czy podobają Wam się nasze efekty pracy - macie jakąś ulubioną sesję ANSIN? :)

 

 

kulisy sesji

Monika z ANSIN

Napisz komentarz ✏️ (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium