Ekologiczne materiały idealne na lato

0
Ekologiczne materiały idealne na lato

Poznaj odpowiedzialne materiały odpowiednie na lato!

Coraz częściej mówi się o tym, jaki wpływ ma człowiek na otaczające go środowisko i całą planetę w ogóle. Mnie ten temat również nie jest obojętny. Branża tekstylno-odzieżowa jest niestety jednym z największych trucicieli naszej planety, o czym nie mówimy jeszcze tak głośno, jak powinniśmy. Do produkcji ubrań zużywamy ogromne ilości wody, a jak wiadomo, spora część ludności odczuwa jej deficyt. Co więcej, masowa produkcja ubrań generuje śmieci, których nie da się przetworzyć na inne produkty. Czy możemy temu jakoś zaradzić? Poprzez swoje wybory zakupowe możemy mieć, ja i Ty, realny wpływ na stan naszej planety. Pierwsza zasada: kupuj odpowiedzialnie. Jeśli jednak już kupujemy ubrania, to powinniśmy wybierać te, które charakteryzują się konkretnymi właściwościami i tym samym sprawdzą się w różnych sytuacjach.

 

 

Jakie są materiały ekologiczne?

  • Bawełna

Bawełna to jeden z materiałów idealnych na lato. Pozyskuje się ją z nasion bawełnicy. Po przekwitnięciu kwiatów, powstaje torebka nasienna, która w procesie dojrzewania pęka, wypuszczając na zewnątrz włókna. Bawełna jest nie tylko lekka, ale zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i nie przyczynia się do nadmiernej potliwości skóry. Jest to też jeden z ulubionych materiałów moich Klientów, co potwierdza też fakt, że na przestrzeni ostatnich lat stała się najpopularniejszym materiałem. Dlaczego? Jest to przecież idealny materiał na sukienki, żakiety czy marynarki. Bawełna ponadto wykazuje się szeregiem różnych właściwości: jest odporna na rozciąganie, wyróżnia ją wysoka higroskopijność (jest w stanie wchłonąć 25% pary wodnej bez uczucia wilgotności). Warto zatem decydować się ubrania, które wyróżnia duża procentowa zawartość bawełny. Szczególnie polecam Wam bawełnę SUPIMA, która jest bawełną pozyskiwaną jedynie z upraw w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Jej włókna są o 35% dłuższe niż zwykłej bawełny. Ponadto, jest ona o 45% bardziej wytrzymała i zdecydowanie lepiej przyjmuje i utrzymuje kolor od standardowej bawełny. Już teraz mogę Wam zdradzić, że ten świetny materiał pojawi się także w asortymencie ANSIN!

 

 

  • Mikromodal

To lato należy również do mikromodalu. Mikromodal, składa się z  włókien celulozowych, wytwarzanych na bazie drzewa bukowego,  które regulują temperaturę ciała i wchłaniają wilgoć. Z całą pewnością charakteryzuje go większa wchłanialność, niż w przypadku bawełny. Mikromodal to materiał, z którego szyjemy niewidoczne podkoszulki ANSIN. Jakość mikromodalu powoduje, że ANSIN jest niewyczuwalny podczas noszenia, a elastyczne nici pozwalają mu idealnie dopasować się do każdego ciała. Materiał ten używamy jest także do szycia koszuli nocnych czy pościeli, posiada on bowiem właściwości odstraszające mole oraz zapobiegające rozwojowi pleśni.

 

 

  • Tencel

Podczas ciepłych dni równie dobrze sprawdza się tencel znany także jako lyocell. To materiał w 100% naturalny, który pozyskiwany jest z celulozy drzewnej. Celulozę rozpuszcza się, by następnie wytworzyć z niej nici. Podczas produkcji tencelu zastosowanie ma rozpuszczalnik, który jest substancją nietoksyczną, w pełni bezpieczną i w niemal 100% może być wykorzystany ponownie. Lyocell jest w 100% biodegradowalny (uległa rozkładowi w przeciągu 6 tygodni), znakomicie pochłania wilgoć i oddaje ją do atmosfery. Ponadto, zbudowany jest z nanowłókien, które są niezwykle gładkie. Już teraz mogę Wam również zdradzić, że niebawem ten materiał pojawi się w nowościach ANSIN. Lyocell produkowany jest głównie w Stanach Zjednoczonych (gdzie znany jest głównie pod nazwą Tencel), Indiach, Wielkiej Brytanii oraz Austrii. Jaki materiał na lato jeszcze wybrać?

  • Len

Z pewnością dobrze Wam znany len to materiał, który idealnie sprawdzi się w upalne dni. Jest przewiewny i charakteryzuje się trwałością, dlatego stanowi dobrą inwestycję. Co więcej, wyroby z lnu nie powodują alergii, są też bezpieczne dla środowiska naturalnego – po zakończeniu użytkowania len ulega całkowitej biodegradacji. Koszula lniana to doskonała propozycja na gorące dni, len materiał także doskonale sprawdzi się w przypadku letnich sukienek. Bluzki i sukienki z tej tkaniny są przewiewne, wygodne, nie elektryzują się, a także dają uczucie chłodu. Czy wiedzieliście o tym, że len nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV (ze względu na dużą zawartość lignin jest absorbentem UV), a ze wszystkich znanych włókien stwarza najlepszy mikroklimat dla skóry. Len to materiał, po który sięgają świadome i odpowiedzialane osoby, dbające o środowisko, ponieważ powstaje z naturalnych surowców.

 

 

Świadome decyzje to podstawa!

Jak widzicie, jest w czym wybierać i wysokie temperatury nie muszą nas zaskakiwać. Przy tym - w trosce o środowisko - możemy dokonywać przemyślanych wyborów. Dajcie znać, jakie są Wasze ulubione typy produktów na lato? W czym czujecie się najlepiej? Co sprawdza się u Was? Po jakie materiały sięgacie najczęściej? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii! Stawiajcie na materiały ekologiczne, zdrowe i wytrzymałe. I pamiętajcie, że nasze świadome decyzje i wybory wpływają na naszą planetę. Zdecydowanie warto postępować odpowiedzialnie. 

 

ZOPHIA Stylistka

Napisz komentarz ✏️ (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium