ANSIN •  odzież BASIC • certyfikowane materiały • szyjemy lokalnie

Transparentna moda w wydaniu ANSIN! Poznaj nasze plany na przyszłość

0
Transparentna moda w wydaniu ANSIN! Poznaj nasze plany na przyszłość

Dziś postanowiliśmy, że na blogu odwiedzimy nasze kulisy produkcji i opowiemy Wam nie tylko o tym, jak tworzymy nasze koszulki, ale jak chcemy tworzyć naszą markę, dlaczego stawiamy na biznes z metką made in Poland i czemu działamy w rytmie slow fashion. Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Was ciekawy i dzięki niemu jeszcze bardziej poznacie filozofię ANSIN!

 

Lokalna produkcja – dlaczego i jak szyjemy w Polsce?

 

Od początku tworzenia ANSIN wiedzieliśmy, że będziemy w pierwszej kolejności stawiać na jakość i dobre materiały, ale też transparentną i lokalną produkcję. Stwierdziliśmy, że chcemy naszą działalnością wspierać rodzime zakłady, ale też być z nimi w ciągłym kontakcie i tworzyć przy tym przyjazną i naturalną relację, nastawioną na tworzenie odpowiedzialnej mody. Od momentu kiedy premierę miały pierwsze nasze  produkty minęło już około półtorej roku a mu zamierzamy w pełni kontynuować otwartą i transparentną komunikację. Nasz asortyment tworzy się w dwóch podwarszawskich miejscowościach. Pierwszy przystanek to niewielka drukarnia, w której na naszym materiale drukowane jest logo ANSIN przez specjalnie zaprogramowane do tego zaawansowane maszyny. Potem koszulki transportowane są do zaprzyjaźnionej szwalni, gdzie robione są wykroje a  następnie wykwalifikowane szwaczki szyją gotowe produkty. Kolejne pracowniczki szwalni prasują koszulki na specjalnych stołach a potem produkty trafiają do naszych opakowań w stylu less waste. Naprawdę dbałość pracowniczek szwalni o każdy detal robi wrażenie. Kiedy mieliśmy okazję odwiedzić to miejsce i przyjrzeć się każdemu etapowi produkcji na żywo, stwierdziliśmy, że slow fashion to prawdziwa modowa rewolucja. Każda para rąk ma znaczenie dla końcowego efektu! Jesteśmy dumni, że naszym wyborem wspieramy polskie zakłady pracy, zapewniając pracę szwaczkom i pracownikom drukarni.

 

 

Stawiamy na limitowaną ilość

 

Wiele osób mogłoby uznać, że limitowana i transparentna produkcja to niepotrzebne ograniczenie dla biznesu. Po co produkować mniej i jeszcze mówić o tym? Dla nas jednak to niezwykle ważne wartości - chcemy być szczerzy z Wami na każdym etapie produkcji i jednocześnie pracować na naszych  zasadach. Jesteśmy małą firmą, która mimo ciągłego rozwoju, mówi kategoryczne nie masowej produkcji. Tworzymy nasze ubrania w sposób zrównoważony i w zgodzie z naszymi wartościami. Etyczna moda jest dla nas niezwykle ważna, chcielibyśmy być częścią odpowiedzialnego biznesu i właśnie takie wartości promować przez nasze podejście do produkcji. Dzięki limitowanej produkcji zachowujemy wysoką jakość odszycia w naszych produktach, ale wiecie co w tym wszystkim jest najlepsze? Nie potrzebujemy planować kolekcji – nasze rzeczy sprawdzą się na wiele sezonów, ponieważ mają klasyczny i ponadczasowy charakter. Przez ograniczenie asortymentu nie generujemy nadprodukcji i stopniowo uzupełniamy ewentualne braki na magazynie. Produkty ANSIN to klasyka, która pasuje do każdej szafy. A my staramy się żeby każda rzecz była wykonana do tego z miłością!

 

 

Plany na przyszłość

 

Prawdą jest fakt, że dobrze nam w tej naszej spokojnej slow fashion i less waste rzeczywistości. Plany rozwoju jednak są duże – szczególnie na 2021, który miejmy nadzieję będzie lepszy dla każdego z nas. Jeśli chodzi o nasze plany na najbliższą przyszłość to przede wszystkim stawiamy na tworzenie dla Was kolejnych produktów w limitowanej ilości i w sposób przejrzysty. To co stale robimy, ale niekoniecznie jest to widoczne, to testowanie nowych materiałów i na tym planujemy się w dalszym ciągu skupić. Mamy kilka projektów, ale też wizji nowości, które zapewne niedługo ujrzycie w naszym sklepie. Jeśli chodzi o szczegóły – niezmiennie pozostaniemy w basicowym i klasycznym stylu. To zdecydowanie nasz klimat.

Niezwykle ważnym punktem naszego rozwoju jest też aspekt edukacyjny. Chcielibyśmy tworzyć dla Was treści, które będą dla Was przydatne i z których będziecie mogli wiele się nauczyć na temat mody. Wiemy, że często potrzebujecie porady na temat rozsądnego kompletowania szafy dlatego na pewno stworzymy dla Was coś, w czym podzielimy się naszą wiedzą i trikami w tym temacie. Planujemy też świetne wyzwanie dla Was… ale o tym szczegóły już wkrótce! Obserwujcie nas czujnie. 

 

 

Po lekturze koniecznie dajcie znać czy staracie się być świadomymi klientami i wspieracie etyczne i transparentne marki modowe, które tworzą modę w Polsce? Jesteśmy ciekawi czy dla Was także takie wartości są tak istotne przy wybieraniu ubrań. Mamy nadzieję, że przez ten artykuł ukazaliśmy Wam również nasze kulisy produkcji, ale przede wszystkim to, że w tym szybkim świecie można działać na swoich zasadach – w zgodzie ze sobą i innymi, w spokoju oraz transparentnie. Dla nas to podstawa tworzenia odpowiedzialnej mody i cieszymy się, że coraz więcej klientów to dostrzega.Patrycja z ANSIN

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]

Napisz komentarz ✏️ (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium