ANSIN •  odzież Premium Basic • certyfikowane materiały • szyjemy lokalnie
Blog

Jak wygląda proces powstawania produktów w ANSIN?

0
Jak powstają ubrania ANSIN

Kulisy sesji zdjęciowych to już u nas norma - uwielbiacie podglądać jak tworzymy zdjęcia i filmy, więc chętnie dzielimy się z Wami szczegółami tych wydarzeń. Ostatnio otrzymaliśmy od Was sporo wiadomości odnośnie do tego, że chcielibyście poznać również zaplecze produkcyjne w ANSIN. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego… dziś uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy Wam, jak wygląda proces powstawania naszych ubrań!

 

Pomysł na ubranie, czyli od czego zacząć?

Jak to się dzieje, że w ANSIN pojawia się tak wiele pomysłów na nowe modele? Choć mamy w zespole już 12 ”tęgich głów” do ich wymyślania, to większość z nich pochodzi od naszego teamu produkcyjnego.

Zosia, Marta, Ela i Martyna wspólnie tworzą koncepcje na nasze nowe modele. Do tego zespołu dołączyła ostatnio Ania, która wspiera je w działaniach, a dodatkowo czuwa nad całością procesów produkcyjnych! Inspiracje czerpią przede wszystkim ze swojego doświadczenia oraz Waszych sugestii. Dziewczyny starają się dostrzegać luki modowe, które potrzebują zapełnienia dobrej jakości basicami. Tak powstaje pierwszy zarys nowych produktów!

 

Weryfikacja w zespole - czy każdy w ANSIN musi być na “tak”?

Choć nie zawsze mamy szansę zapytać o zdanie wszystkich, to staramy się, aby o nowych projektach wiedziała większość osób z naszego teamu. W ten sposób mamy szansę zebrać pomocny feedback i zastanowić się nad tym czy stworzenie danego produktu to dobry krok. Czy oznacza to, że każdemu z nas musi pasować dana nowość? Oczywiście, że nie! 

Dbamy o to, by nasze projekty były estetyczne i funkcjonalne - aby uzupełniały szafy naszych klientek i sprawiały przyjemność z noszenia. Pamiętamy jednak, że nie ma na świecie jednej uniwersalnej sylwetki, dlatego nasze produkty dostosowujemy krojem do różnych figur.

Świetnym przykładem są tutaj nasze T-shirty - choć wszystkie są ponadczasowe, to każdy krój podkreśla sylwetkę w inny sposób.Jak powstają ubrania ANSIN

Konstrukcja - jak projekt “z głowy” przełożyć na materiał?

Po takim przygotowaniu jesteśmy gotowi na ruszenie z produktem dalej. Wybieramy dzianinę lub tkaninę, a następnie komponenty niezbędne do stworzenia całego modelu. W przypadku prostych produktów wystarczy dobór odpowiednich nici, jednak przy pracy nad bardziej skomplikowanymi modelami jest ich znacznie więcej - guziki, sznurki, aglety, zatrzaski, fiszbiny, wkłady do kołnierza.

Inspirację przekazujemy do konstruktorki, która tworzy dla nas szablony i konstrukcję na bazowy rozmiar. Te informacje trafiają do szwalni, która na ich podstawie wysyła do nas gotowy “sampel” danego produktu.

[SAMPLEM nazywamy w ANSIN nazywamy pierwsze odszycie danego modelu, na którym pracujemy - testujemy materiał i krój, a następnie wprowadzamy poprawki. Jak pewnie się domyślacie, powstaje u nas sporo takich produktów, dlatego dbamy o to, by finalnie każdy z nich znalazł swój nowy dom. Ostatnio zorganizowaliśmy “bazarek” w duchu less waste, na którym cały nasz team przejrzał sample i wybrał po kilka dla siebie.]


Pierwsza przymiarka

Owoc całej tej pracy musi oczywiście zostać przez nas oceniony - sprawdzamy go pod względem konstrukcji, wygody noszenia i jakości wykonania. Weryfikujemy rozmiar przez sprawdzenie każdego wymiaru. Czujne oko naszej technolożki Eli wyłapie nawet najmniejsze mankamenty szycia, dlatego mamy pewność, że nasze sample sprawdzone są bardzo dokładnie! 🙂

Produkt przymierza kilka osób - staramy się, aby każdy opisał swoje odczucia oraz opowiedział o dopasowaniu modelu do sylwetki. Następnie nosimy go kilka dni i weryfikujemy jak sprawdza się w użytkowaniu na co dzień. Pierzemy go, testując w ten sposób wykurczanie, a następnie nosimy w różnych warunkach. Po zebraniu wniosków nanosimy poprawki i przesyłamy je do konstruktorki. Tutaj proces zatacza pewnego rodzaju koło - konstruktorka nanosi poprawki na szablony i przesyła je do szwalni, gdzie ponownie odszywany jest dla nas sampel, który raz jeszcze testujemy.

Zazwyczaj wystarczą 2-3 takie projekty, aby stworzyć idealny model. Zdarzyło nam się jednak kilka produktów, w których potrzebowaliśmy więcej odszyć. Rekordzistą jest Miss Charming - podczas prac nad tym modelem stworzyliśmy aż 10 sampli!

 


Powstawanie ubrań

Do produktu jeden krok, czyli finalne ustalenia!

Jeśli dany model spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy pewni, że chcemy mieć go w asortymencie ANSIN, rozpoczynamy dalsze prace. Przesyłamy do konstruktorki ostateczną wersję i prosimy o stopniowanie jej na całą gamę rozmiarów. Następnie wybieramy kolory, zamawiamy materiały i ustalamy się sposób pakowania. Na tym etapie wybieramy również sposób metkowania, etykiety oraz pudełko.

Po zakończonych pracach wszystkie informacje trafiają do szwalni, która może zacząć realizować nasze zamówienie. Pozostaje tylko czekać na rozpoczęcie produkcji i przesłanie nam produktów do sesji (o nich opowiedzieliśmy więcej w naszym artykule “Kulisy produkcji naszych sesji zdjęciowych i rolek”), a następnie do magazynu. Wtedy nasze produkty przechodzą ostateczną kontrolę, a my jesteśmy gotowi do podzielenia się z Wami owocem naszej pracy!

[product id="55, 317, 325, 386, 304, 336" slider="true"]

Sprawdź hity Ansin, w tym podkoszulki damskie basic, a także swetry damskie basic.


Powstawanie ubrań ANSIN - podsumowanie

Proces tworzenia nowego modelu to bardzo złożona i dynamiczna praca. Wymaga nie tylko wysokich umiejętności technicznych, ale również zdolności analitycznych i kreatywności. To element naszej pracy, którego nie widać z zewnątrz, a ma ogromne znaczenie dla całego ANSIN. Gdyby nie dobrze zorganizowane działania naszego produkcyjnego teamu, wiele projektów nigdy nie ujrzałaby światła dziennego. Cieszmy się, że udało nam się stworzyć tak zgrany i efektywny zespół 💛

Koniecznie dajcie nam znać, czy spodziewaliście się, że stworzenie jednego modelu może zabrać aż tyle czasu. Jesteśmy ogromnie ciekawi Waszych odczuć!

 

Jeśli masz ochotę poszerzać swoją modową wiedzę, koniecznie dołącz do naszego newslettera lub grupy na FB. Regularnie dodajemy tam artykuły, ciekawostki i triki!

kulisy sesji

Monika z ANSIN

Napisz komentarz ✏️ (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium