ANSIN •  odzież Premium Basic • certyfikowane materiały • szyjemy lokalnie
Blog

Symbole na metkach odzieżowych - co oznaczają?

2
Symbole na metkach odzieżowych - co oznaczają?

Na naszym blogu wiele razy rozwinęliśmy już temat właściwej pielęgnacji ubrań (pamiętacie artykuł Jak prać czarne ubrania, by nie traciły koloru? 6 porad?). Jeśli przeczytaliście choć jeden z nich, to na pewno wiecie, że symbole na metkach mają kluczowe znaczenie dla zachowania ich jakości i świetnego wyglądu na długi czas. To na tych wewnętrznych plakietkach znajdziecie wiele wskazówek dotyczących prania czy suszenia. Tylko co oznaczają symbole na metkach ubraniowych? Każde z oznaczeń jest konkretnym zaleceniem względem pielęgnacji i kiedy chcemy uniknąć sytuacji skurczenia ulubionego, wełnianego swetra czy sprania nadruku na koszulce, musimy je znać. Dzięki temu Twoje ubrania przetrwają w Twojej szafie wiele sezonów!

Co oznaczają symbole na metkach?

Dziś zapraszamy Cię po dawkę wiedzy i wpis, który przedstawi wszystkie najważniejsze symbole na metkach odzieżowych. W praktyce sprawa nie jest tak skomplikowana, jak może się wydawać. Mamy nadzieję, że poniższe objaśnienia pomogą Ci wszystko łatwo zapamiętać i dbać odpowiednio o Twoje ubrania! 

Symbole prania na metkach

Ten rodzaj symboli dzielimy na dwa rodzaje: wskazujące sposób pielęgnacji ubrań w domu oraz wskazujące zasady czyszczenia w pralni (chemiczne). Poniżej znajdziesz wyjaśnienie co oznaczają symbole na metkach ubrań ze względu na ten podział:

  • Pranie domowe 

Symbole na metkach

  • Pranie chemiczne

Symbole na metkach odzieżowych

 

Symbole suszenia

Oznaczeniem dla tej kategorii jest kwadrat, który symbolizuje zalecany sposób suszenia – określa czy można dane ubranie suszyć w suszarkach bębnowych czy lepiej tego unikać. Wszystkie oznaczenia dotyczące suszenia znajdziesz na poniższej grafice. 

Symbole prania na metkach 

Symbole prasowania

Warto znać także symbole na metkach ubrań odnośnie prasowania. Wiedząc co oznaczają, wiemy czy w ogóle możemy prasować dany ciuch. Zalecenia z tej kategorii z łatwością rozpoznasz po symbolu żelazka na metce, który przy okazji określa zalecaną temperaturę prasowania (w tych ubraniach, które można prasować). 

Symbole prasowania na metkach ubrań

Symbole wybielania

Ta kategoria symbolów określa czy daną rzecz możemy wybielać, czy nie. Istotną informacją może być także fakt, że do większości proszków do prania dosypywane są minimalne ilości środków wybielających. Symboliczne trójkąty, oznaczające konkretne zalecenia względem wybielania należy szczególnie sprawdzić przy praniu ubrań w intensywnych kolorach – często lepiej w tym przypadku użyć proszku przeznaczonego do prania kolorowych ubrań, który w składzie nie zawiera chemicznych wybielaczy. 

Co oznaczają symbole na metkach?

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu nie masz już wątpliwości z tym co oznaczają symbole na metkach ubrań. W ANSIN dodatkowo treści dotyczące pielęgnacji naszych produktów przekazujemy w opisie każdego z nich. Przykładowo nasze golfy damskie basic opatrzyliśmy zaleceniami, by prać je maksymalnie w 30 stopniach, unikać wirowania na najwyższych obrotach. Dodatkowo wspomnieliśmy, że ze względu na właściwości materiału, z którego uszyliśmy te produkty, nie trzeba ich prasować

Daj znać koniecznie w komentarzu czy podobał Ci się ten wpis! Chętnie poznamy także Twoje patenty na zachowanie idealnego wyglądu i jakości ubrań na dłużej. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji? Na naszym blogu niedawno pojawił się także wpis dotyczący pielęgnacji białych koszul (Zobacz: Jak prać białe koszule?). Polecamy ich lekturę i oczywiście życzymy powodzenia w pielęgnacji!

Co oznaczają symbole na metkach ubraniowych

Patrycja z ANSIN

Napisz komentarz ✏️ (2)

8 kwietnia 2021

Super ❤ porada i przypomnienie. Dziękuję, że jesteście

9 kwietnia 2021

Cześć Kinga! Bardzo nam miło, że wpis się spodobał :) Pozdrowienia od naszego zespołu!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium